Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Konulu Panel Gerçekleştirildi

Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi Konulu Panel Gerçekleştirildi

Uluslararası Hukuk Kulübü olarak 24 Ekim 2017 tarihinde “6222 Sayılı Kanun Kapsamında Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesi” konulu Panel çok yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

İki oturumda düzenlenen panelin ilk oturumu UHK Kurucu Başkanı Tolunay Akay’ın açılış konuşmasıyla başladı. Akay, konuşmasında bu etkinliğin düzenlenmesinin en önemli amacının kamuoyunu 6222 Sayılı kanun hakkında bilgilendirmek ve üç majör kulübün yöneticileri tarafından uygulamada yaşanan problem ve sorunların çözümlenmesi yönünde ışık tutması olduğunu belirtti.

Oturum başkanı Yrd. Doç. Dr. Rezan Epözdemir, 6222 Sayılı Kanunun İşleyişi ve bu kanunun getirdiği cezai sorumluluk hakkında görüşlerini paylaştı.

Fenerbahçe SK Hukuk İşlerinden Sorumlu Asbaşkanı Av. Şekip Mosturoğlu, Paso Lig’in işlenişi ve dünya da ki e-bilet uygulamaları hakkında görüşlerini paylaştı.

Galatasaray SK Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ural Aküzüm konuşmasında Türkiye’de hakem problemlerine değinirken bu konuda ciddi bir çalışma yapılması gerektiğinden bahsetti.

Beşiktaş JK Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Şafak Mahmutyazıcıoğlu 5149 Sayılı eski kanundan 6222 Sayılı kanuna geçişi değerlendirirken, 6222 Sayılı kanunun uygulamada çok yetersiz kaldığını ve revize edilmesi gerektiğinden bahsetti. Sayın Mahmutyazıcıoğlu 6222 dâhilinde kulüplerin ekonomik bütçeleri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İkinci oturumsa izleyicilerin panelistlere sordukları sorular ile devam etti.

Etkinliğe katılması planlanan Cumhuriyet Savcısı Asım Ekren ise iş yoğunluğu sebebiyle etkinlikte yer almadı.

Etkinlik UHK Başkanı Tolunay Akay’ın katılımcılara plaket takdimi ile sona erdi.