UHK Oryantasyon Programı 2017

Beykent UHK Oryantasyon Programı 2017 Başladı!

Başlama Zamanı

Ağustos 8, 2017 - 12:00 am

Bitiş Zamanı

Ekim 1, 2017 - 12:00 am

ÖSYS Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından her sene olduğu gibi bu sene de UHK olarak fakülteye başlayacak adaylar için oryantasyon programı uygulayacağız. İşte detaylar…

Oryantasyon Programı Nedir?

Oryantasyon programı UHK tarafından öğrencilerin fakülteye olan adaptasyon sürecini kolaylaştıran bir sosyal sorumluluk projesidir.

 

Program Ne Zaman Başlıyor?

ÖSYS Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından akademik yıl başlayana kadar geçen zaman aralığında oryantasyon programı uygulanır. 2017 Akademik Yılı 25 Eylül’de başlayacağından oryantasyon programı da bu tarihe kadar devam edecektir.

 

Programa Kimler Dahil Olabilir?

YÖS, LYS, Dikey ve Yatay Geçiş sınavlarının ardından T.C Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesine kayıt yaptırma hakkı kazanan tüm adaylar programa dahil olabilir.

Oryantasyon programına 2016 ve öncesi girişlilerin de katılmak için başvuruda bulunması tabii ki bizi mutlu ediyor. Ancak UHK Oryantasyon programı yalnızca ilgili yıl fakülteye kayıt yaptırma hakkı kazanan (bu sene 2017) öğrenciler başvuruda bulunabilir. Bu yüzden 2016 ve öncesi girişliyseniz (Kurum içi yatay geçiş hariç) lütfen başvuruda bulunmayın. Maalesef geçersiz saymak zorundayız.

 

Programa Nasıl Dahil Olabilirim?

Aşağıda bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak online üye kaydı sayfamıza ulaşabilir, yönergeleri izleyerek kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Kısaca prosedürden bahsedelim. Online olarak başvurunuzu gerçekleştirmenizin ardından UHK ekibinden bir yetkili sizinle WhatsApp üzerinden iletişime geçerek fakülteyi kazandığınızı teyit etmenizi isteyebilir. Teyit işleminin ardından 2017 girişliler için özel olarak açılmış olan “Oryantasyon WhatsApp Grubuna” dahil edileceksiniz.

WhatsApp Oryantasyon Grubu üye alımları günlük olarak toplu şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle gruba dahil edilmeniz 24 saati bulabilir.

 

WhatsApp Grubu Nedir?

WhatsApp grupları UHK tarafından neredeyse fakülte de ki her öğrencinin katılımcısı olduğu sınıflara özel gruplardır. Bu sayede sorularınıza anlık olarak cevap bulup, gelişmelerden anında haberdar olmanız mümkün. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Oryantasyon WhatsApp grubu ise 2017 girişliler için özel olarak açılmış bir gruptur. Bu grupta kurallar biraz daha esnektir. Örneğin sınıf gruplarında ders dışı sohbet edilmesine çok sıcak bakmasakta oryantasyon grubunda UHK ekibi olarak biz de yaptığınız goygoya zaman zaman katılabiliriz 🙂

 

Program Bana Ne Katacak?

Çok şey katacağından şüphemiz yok. Çok mu kısa bir açıklama oldu? O halde ufak bir liste yapalım 🙂

  • Henüz fakülte açılmadan sınıf arkadaşlarınızla tanışmanız mümkün. Genellikle oryantasyon programında kurulan dostluklar çok uzun süre devam ediyor. Mesela okulun ilk günü arkadaş edinmek için etrafa bakmanıza gerek kalmıyor. Sanki 2. Sınıfa başlıyormuş gibi “Naber Kanka?” diye sohbete girenlerin sayısı hiç az değil 🙂
  • Tercih sonuçlarının açıklanması elbette kayıt sürecini beraberinde getiriyor. Kayıt süreci boyunca yaşayacağınız sıkıntıları WhatsApp üzerinden bize anında ileterek problemi çok kısa bir süre içerisinde çözmeniz mümkün.
  • Program boyunca fakülte, okul ve UHK hakkında öğrenmeniz gereken her türlü bilgiyi sizinle paylaştığımızdan okula başladığınızda bu tip şeyleri öğrenmeye çalışmakla zaman kaybetmiyorsunuz. Şimdi programa dahil olmayan birisi “30 AKTS’lik hangi dersleri alması gerektiğini bilebilir mi?” veya “Devamsızlık yapabileceği dersleri :)” hiç sanmıyoruz…
  • Çoğu zaman üniversiteye yeni başlayacak kişileri bir konaklama problemi bekler. “Yurda mı çıkmalı? Evde mi kalmalı?” “Hangi semt tercih edilmeli?” Bu soruların hepsine detaylı olarak program süresince yanıt bulacaksınız.

Yukarıda sayılanlar dışında da oryantasyon programının pek çok kazanımı var. Neden dahil olup kendiniz görmüyorsunuz! 🙂

 

DETAYLAR

Email

uhk@beykentuhk.org

Oryantasyon Programına Dahil Olmak İçin Aşağıda Yer Alan Bağlantıyı Kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TOP